Vestecrittene 2019

Posted on Posted in Nyhet

Da var sesongens siste landeveisritt i regi av BCK gjennomført.

Været var ikke det aller beste, men det er likevel ingenting å utsette på humøret og innsatsen til alle syklistene.
Årets ritt ble arrangert samme dag som thorXtri. Dette medførte at vi hadde flere ambulanser i løypene og enda bedre beredskap.
Det er svært gledelig at det ikke er meldt om alvorlige uhell.

Som vanlig bidrar våre sponsorer slik at rittene kan gjennomføres. Det hatt ikke vært mulig uten dem.
Heller ikke uten våre gode medlemmer og frivillige som stiller opp på lange vakter med smilet på lur.

Kudos til dere alle sammen, deltakere, vakter, Røde Kors, venner og familie som tar i mot slitne syklister.
Takk for denne gang og velkommen igjen.

Vi har laget en oversikt over alle klassene. Her er det mange vinnere 😊

Mvh
Stian Osmundsen – rittleder

Vestecrittet Lysebotn – Bryne
K 25-29
1 – Amy Mir, Bryne Cykleklubb / 05:35:23

K 35-39
1 – Lene Skotnes, Tasta & omegn sykkelklubb / 05:15:49

K 40-44
1 – Astrid Helen Njærheim, Sandnes Sykelklubb / 04:31:42

K 45-49
1 – Irene Kristin Eikemo, Forus og Gausel IL – Sykkel / 04:32:39

K 50-54
1 – Siv Bråten Hauge, Tasta & omegn sykkelklubb / 05:13:47

M 17-19
1 – Joakim Frafjord, Sandnes Sykleklubb / 04:14:23
2 – M 17-19 – Amund Haakonsen, Sandnes Sykleklubb / 04:16:18

M 20-24
1 – Tor Arne Gilse, Sandnes Sykleklubb / 04:14:10
2 – Christoffer Ellingsen, Sandnes Sykleklubb / 04:14:33
3 – Leif Christian Tallaksen, Sandnes Sykleklubb / 04:18:14

M 25-29
1 – Kjetil Høyland, Dalane SK / 04:51:03
2 – Andreas Kleiven, NTNUI / 04:58:43
3 – Jonatan Mattingsdal, Sandnes Sparebank / 05:14:54

M 30-34
1 – Endre Danielsen Nyhagen, Grimstad SK / 04:22:06
2 – Stian Furenes Pedersen, Bogafjell Sykleklubb / 04:31:27
2 – Anders Utbø Sakseid, Tasta & omegn sykkelklubb / 04:31:27
2 – Vidar Varland, Tasta & omegn sykkelklubb / 04:31:27

M 35-39
1 – Hans Tore Ebeltoft Andersen, Gjerstad IL Sykkelgruppe / 04:22:13
1 – Christian Foder, Tasta & omegn sykkelklubb / 04:22:13
3 – Daniel Foder, cyclingandperformance.dk / 04:22:19
3 – Svein Erik Haugland, Tasta & omegn sykkelklubb / 04:22:19

M 40-44
1 – Jone Ellingsen, Sandnes Sykleklubb / 04:14:23
2 – Bent Inge Bakke, Søgne Cykleklubb / 04:22:06
3 – Thomas Nærland, Bryne Cykleklubb / 04:26:07

M 45-49
1 – Sven Husveg, Aalgaard SSL Sykkel / 04:24:29
2 – Ingvald Vigre, Nærbø SK / 04:31:27
3 – Bjarte Thorsen, Sandnes Sykleklubb / 04:31:42

M 50-54
1 – Einar Lode, Bryne Cykleklubb / 04:26:07
2 – Gaute Brådli, Vigesaa SK / 04:31:47
3 – Karstein Hagenes, Sandnes Sykleklubb / 04:50:54

M 55-59
1 – Tobjørn Tobias Obrestad, Bryne Cykleklubb / 04:51:20
1 – Nils Einar Aase, Tasta & omegn sykkelklubb / 04:51:20
3 – Egil Knudsen, Sola Cykleklubb / 05:04:33

M 60-64
1 – Ståle Svalestad, Dalane SK / 05:05:38
2 – Geir Olsen, Tasta & omegn sykkelklubb / 05:28:36
3 – Sven Austbø, Vigrestad SK / 06:03:37

M 65-69
1 – Geir Malec, Sandnes Sykleklubb / 05:05:27
2 – Olav Steinskog, Ålgård / 05:36:04
3 – Kjell Søyland, Vigesaa SK / 07:50:00

M 70-74
1 – Eirik Lode, Nørbø SK / 05:35:12
2 – Ingebret Andersen / 05:51:23

Vestecrittet Sirdal – Bryne
K 30-34
1- Martine Hoffsbakken, Raufoss og Gjøvik Sykleklubb / 04:04:11

K 35-39
1 – Anne-Lise Træet, Kjerrgarden / 03:45:52

K 40-44
1 – Anne Beth Eiken Nilsen, Bryne Cykleklubb / 03:09:10

K 45-49
1 – Nina Spilling, Tasta & Omegn sykkelklubb / 03:11:44
2 – Kate Egeland Johansen, Bryne Cykleklubb / 03:11:55

K 50-54
1 – Kristin Sembsmoen, Tasta & omegn sykkelklubb / 03:45:38
2 – Ellen Marie Obrestad, Bryne Cykleklubb / 03:51:39
3 – Ingrid Helland, Sandnes Sykleklubb / 04:04:11

M 17-19
1 – Simen Bakken, Bryne Cykleklubb / 02:40:41

M 20-24
1 – Brage Bakken, Bryne Cykleklubb / 02:41:10

M 25-29
1 – Kjetil Nedrebø, Rennesøy Sykleklubb / 02:49:56

M 30-34
1 – Mats Bakken, Bryne Cykleklubb / 02:39:53
2 – Helge Våland, Nærbø SK / 02:48:48

M 35-39
1 – Jon Petter Nordbø, Sandnes Sykleklubb / 02:30:37
2 – Kjetil Rongved Sandven, CK Haugaland / 02:39:53
3 – Jarle Hamre, Tasta & omegn sykkelklubb / 2:40:06

M 40-44
1 – Ørjan Frøiland, Bryne Cykleklubb / 02:30:01
2 – Eirik Mella, Sandnes Sykleklubb / 02:37:05
3 – Roar Fjermestad Eie, Bogafjell Sykleklubb / 02:39:53
3 – Bjarte Gausel, Forus og Gausel IL – Sykkel / 02:39:53
3 – Håvard Lampe, Tasta & omegn sykkelklubb / 02:39:53

M 45-49
1 – Arild Finnesand, Rennesøy Sykleklubb / 02:37:05
2 – Geir Henning Njærheim, Sandnes Sykleklubb / 02:48:33
3 – MArcus Chard, Sandnes Sykleklubb / 03:07:26

M 50-54
1 – Karsten Kristoffersen, Bryne Cykleklubb / 02:48:33
2 – Harald Vasshus, KleppCykle Club / 03:09:10
2 – Odd Rune Røyland, Bryne Cykleklubb / 03:09:10
2 – Tore Tjøtta, Bryne Cykleklubb / 03:09:10

M 55-59
1 – Geir Henning Larsen, Bryne Cykleklubb / 02:37:05
2 – Jarle Vorland, Bryne Cykleklubb / 02:48:48
3 – Marton Digernes, Bryne Cykleklubb / 03:09:10
3 – John Neumann, Klepp Cykle Club / 03:09:10
3 – Jarle Pollestad, Bryne Cykleklubb / 03:09:10
3 – Hallstein Aase, Bryne Cykleklubb / 03:09:10

M 60-64
1 – Rune Mjøs, Sandnes Sykleklubb / 03:07:26
2 – Wojciech Gierymski, Bogafjell Sykleklubb / 03:10:35
3 – Harald Krogedal,Kverneland Group B.I.L / 03:11:37

M 75-79
1 – Harald Knutson, Klepp Cykle Club / 04:39:14